Fotoalbum to świetne rozwiązanie, kiedy szukasz oryginalnego pomysłu na prezent lub chcesz uporządkować swoje wspomnienia w wyjątkowy i trwały sposób. W naszej ofercie znajdziesz przepięknie wykonane albumy, które zaprojektowane przez Ciebie i Twoją rodzinę pomieszczą wszystkie fotografie z minionych lat. Tak oprawione rodzinne zdjęcia staną się pamiątką na całe życie.

Spis treści
Jak uporządkować rodzinne fotografie?
Różne sposoby prezentacji zdjęć
Pomysł na prezent

Jak zrobić fotoalbum w darmowym programie?

Jeśli się zastanawiasz, jak zrobić oryginalny fotoalbum, mamy dla Ciebie proste rozwiązanie. Na naszej stronie internetowej znajdziesz darmowy program do pobrania na komputer, który dzięki licznym funkcjom pozwoli Ci zebrać wszystkie ważne dla Ciebie wspomnienia w formie pięknego albumu. Program jest on w pełni bezpieczny, a jego obsługa jest niezwykle intuicyjne. Jeśli nie jesteś pewien, czy sobie poradzisz, dowiedz się o nim więcej!

Funkcje programu

Tworzenie albumu w programie komputerowym dedykowanym do tego typu projektów ma wiele plusów. Jednym z nich jest maksymalna indywidualność albumu, ponieważ dzięki dostępnym funkcjom można spersonalizować każdy projekt. Dostępne są również gotowe wzory przygotowane przez nas, z których możesz skorzystać. Program pozwala na edycję na każdym etapie tworzenia, można wybierać kolejność i wielkość zdjęć, a także na bieżąco je kadrować i przycinać. Dodatkowo istnieje możliwość dodania napisów, klipartów i innych obrazków oraz zmiany tła do kompozycji utworzonej z fotografii. Wielką zaletą korzystania programu jest to, że nie musisz mieć dostępu do Internetu podczas tworzenia i edycji albumu, ponieważ wszystkie projekty można zapisywać off-line. Dzięki temu można to robić nawet podczas podróży pociągiem. Program daje również możliwość wyboru wielu formatów i rozmiarów albumu.

Rodzaje opraw i papieru

Po zakończonej edycji należy wybrać rodzaj oprawy: miękką, twardą, z połyskiem, matową lub materiałową. Każda oprawa również może być spersonalizowana, a na tych wykonanych z materiału możemy wygrawerować dowolny napis. Projekt drukujemy na papierze fotograficznym satynowym lub z połyskiem, w zależności od Twoich preferencji. Druk może zostać wykonany również na wysokiej jakości papierze artystycznym. W celu wykonania indywidualnego zamówienia o specyfikacji innej niż ta dostępna na naszej stronie prosimy o kontakt.

Po złożeniu zamówienia pozostaje tylko czekać. Staramy się, aby nasze produkty były dostarczane najszybciej, jak to tylko możliwe. Cały proces realizacji (od złożenia zamówienia, zaksięgowania wpłaty, produkcji albumu, wysyłki oraz dostarczenia paczki pod wskazany adres) trwa zazwyczaj od 3 do 7 dni roboczych.

Stare zdjęcia

Fotoalbum a fotoksiążka – czym się różnią i do czego zależna jest ich cena?

Fotoalbum i fotoksiążka to dwie bardzo podobne do siebie książki, różniące się nieco ceną, stanowiące genialną alternatywę dla tradycyjnych albumów, których główną wadą jest możliwość wyciągania z przegródek poszczególnych zdjęć. Chyba każdy przyzna nam racje mówiąc, że jest to przyczyna bałaganu w fotografiach, a wyciągnięte raz zdjęcie zazwyczaj nie wraca do albumu. Przy formach drukowanych nie ma tego problemu, a wszystkie umieszczone w nich wspomnienia są uporządkowane od początku do końca.

Prezentacja fotografii

Pierwszą różnicą między fotoksiążką a albumem jest prezentacja zdjęć. W książce strony są szyte (zupełnie jak w tradycyjnych książkach do czytania), w fotoalbumie masz natomiast możliwość rozłożenia stron na płasko. W praktyce oznacza to tyle, że duże zdjęcie wydrukowane na dwóch stronach, czyli na tak zwanej rozkładówce, będzie prezentowało się lepiej. W fotoksiążce również istnieje możliwość druku jednego zdjęcia na dwóch stronach, jednak przez sposób, w jaki strony są szyte, nie będzie możliwości rozłożenia książki na płasko. Drukowany album może mieć maksymalnie 20 rozkładówek, a fotoksiążka 200 stron.

Papier fotograficzny używany do druku

Drugą główną różnicą między tymi dwoma formami jest papier, na którym drukowane są fotografie. Przy produkcji albumu używamy papieru fotograficznego, identycznego jak do wywoływania odbitek. Dzięki temu zdjęcia są bardziej nasycone kolorem i wyglądem przypominają tradycyjne fotografie. Przy składaniu zamówienia można wybrać wersję druku na papierze satynowym lub z połyskiem. W przypadku książek wykorzystujemy druk cyfrowy na papierze satynowanym. Technologia ta jest szybsza i tańsza, z czego wynika trzecia różnica między albumem a fotoksiążką – cena.

Zarówno jedna jak i druga forma przechowywania wspomnień znajduje swoich zwolenników. Nie można w tym przypadku mówić o tym, która z nich jest lepsza, ponieważ obie będą pamiątką na lata i to tylko od nas zależy, która wyląduje na półce z kolekcją rodzinnych wspomnień.

Fotoalbum jako prezent na każdą okazję

Fotoalbum to doskonały prezent na każdą okazję. Dzięki swojej uniwersalności może być podarowany ukochanej osobie, dziecku na urodziny, a także rodzicom lub babci w wyjątkowym dla niej dniu. Każdy projekt może być wykonany od podstaw, zgodnie z tematyką i charakterem święta co sprawia, że taki album jest wyjątkowym i bardzo osobistym prezentem dla bliskich nam osób.

Album na 18 urodziny

Dzień, w którym dziecko staje się pełnoletnie, jest bardzo ważną chwilą, nie tylko dla samego solenizanta, ale i dla rodziców. Prezent na tę okazję powinien być symbolem zakończenia wieku dziecięcego i podkreślać wkroczenie w dorosłość. Fotoalbum sprawdzi się w tej sytuacji idealnie, ponieważ rodzice mogą podsumować całe 18 lat życia swojego dziecka i wręczyć mu zdjęcia przedstawiające każdy etap jego dorastania. Można w nim umieścić również zdjęcia rodzinnych pamiątek, takich jak pierwsze buciki czy opaska ze szpitala. Album w takiej formie zdecydowanie będzie piękną pamiątką na lata, po którą dziecko sięgnie na pewno nie raz.

Album na dzień babci i dziadka

Mówi się, że wnuki kocha się bardziej niż własne dzieci. Bez względu na to, czy to prawda czy nie, miłości i serdeczności dziadków nie da się ukryć. Rodzinne fotografie lub też specjalna sesja zdjęciowa wykonana na tę okazję, umieszczone w przepięknym fotoalbumie, będą idealnym prezentem na dzień babci i dziadka. Taki podarunek na pewno chwyci za serce każdego i znajdzie specjalne miejsce na półce w domu dziadków.

Album na rocznicę

Rocznica to nic innego jak celebrowanie wspomnień, minionych lat i spędzonych ze sobą chwil. Co więc może być lepszym prezentem niż te właśnie wspomnienia? Oprawione w wyjątkowy sposób będą cudowną pamiątką wspólnie spędzonych dni i za każdym razem, gdy po nią sięgniecie, cofniecie się w czasie do tych pięknych chwil.

Fotoalbum to wyjątkowa forma przechowywania wspomnień. Niestety w dobie smartfonów i zdjęć w formie plików na komputerze, coraz częściej zapominamy o tradycyjnych albumach z fotografiami. I choć możliwość wykonywania i przechowywania nieskończonej ilości zdjęć w telefonie jest kusząca, to nic nie odda tej atmosfery podczas wspólnego oglądania rodzinnych zdjęć z albumem na kolanach.

Płatności realizowane przez

Znajdź nas na: