Fotoksiążka na 18 urodziny to świetny prezent, by upamiętnić jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego człowieka, jaką jest przekroczenie przez niego symbolicznego progu dorosłości. Osiemnastka to jednak nie tylko moment, w którym z dziecka oficjalnie stajemy się dorosłym, lecz przede wszystkim święto, które zapada w pamięć na długie lata. Zaproszeni goście prześcigają się w pomysłach, jak przygotować fajny prezent na tę okazję. Jedną z ciekawszych propozycji jest zebranie zdjęć, które przywołują wspomnienie wspólnie spędzonych chwil lub przedstawiających tylko jubilata. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalny prezent w postaci spersonalizowanego albumu.

Spis treści:
Rodzaje
Dla członka rodziny
Dla przyjaciela, znajomego i kolegi
Sposoby projektowania
Program online
Program do pobrania na komputer
Wsparcie specjalisty

Rodzaje fotoksiążek i fotoalbumów na 18 urodziny

Prezent w postaci fotoksiążek i fotoalbumów na 18 urodziny może mieć różne formy. Jego ostateczny wygląd często zależy przede wszystkim od tego czy jest przygotowywany dla bliskiego członka rodziny, czy też dla przyjaciela czy znajomego ze szkoły. Możliwości wyboru są ogromne – zarówno pod względem formatu, jak również rozmieszczenia zdjęć czy dodatków takich jak tła, ramki itp. Warto samodzielnie lub wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi zaprojektować pasujący do jubilata album ze zdjęciami. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak to zrobić!

Dla członka rodziny

Album przygotowywany dla członka rodziny to prezent bardzo osobisty. Wymaga dobrego przygotowania oraz dyskrecji, by za wcześnie nie wyjawić planowanej niespodzianki. Taka książka może zawierać zdjęcia, które nawiązują np. do czasu od wczesnego dzieciństwa aż do „osiemnastki”.

Samo przygotowanie, a potem obserwowanie reakcji odbierającej prezent osoby jest dużym przeżyciem. Starannie przygotowany spersonalizowany album ze zdjęciami, który może być przeznaczony dla dziecka, chrześniaka, kuzyna czy też wnuka to szansa na wyjątkowy prezent dla obu stron.

Pamiątka dla przyjaciela, znajomego lub kolegi

W przypadku, gdy osób obdarowujących nie łączą z jubilatem więzy krwi, przygotowany prezent może być równie wyjątkowy. To doskonała okazja na zabawę w skojarzenia, stworzenie alter-ego bohatera lub projektowanie przewidywanej drogi życiowej na podstawie doświadczeń z lat przeszłych. Znajomi ze szkoły średniej czy kumple „z podwórka”, którzy znają się od lat na pewno wpadną na idealny pomysł, by uczcić jubilata.

Urodzinowa ozdoba

Sposoby projektowania fotoksiążki na 18 urodziny

W świecie, gdzie dostęp do Internetu jest na prządku dziennym a komputeryzacja stale się rozwija, są dwa podstawowe sposoby projektowania fotoksiążki na 18 urodziny. Pierwszy to przygotowanie i zamówienie albumu za pomocą dostępnego na stronie internetowej programu online. Drugim jest pobranie na twardy dysk komputera specjalnego programu, który umożliwia obróbkę zdjęć i złożenie ich w gotowy projekt.

Projekt wykonany w programie online

Program dostępny na stronie internetowej to bardzo łatwy i szybki sposób na wykonanie albumu ze zdjęciami na dowolną okazję. W wersji online dostępne są gotowe projekty spośród ponad 30 wzorów o rożnej tematyce. Ponadto książka może być wydrukowana w jednym z trzech formatów. Okładka książki dostępna jest w dwóch rodzajach folii (mat lub błysk) oraz czterech opraw (miękkiej, matowej, z połyskiem lub materiałowej). Na okładce materiałowej dodatkowo istnieje opcja wykonania grawerunku. Szyte strony sprawiają, że prezent jest znacznie bardziej trwały i nawet po latach zachowuje swoją formę.

Interface programu online jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Program prowadzi krok po kroku przez wszystkie etapy. Proponowane style pozwalają na bardzo dużą swobodę w stworzeniu książki. Maksymalny rozmiar to 200 stron. Fotoksiążka jest drukowana w technice cyfrowej na papierze satynowym o wysokiej gramaturze (160 g). Ponadto jest możliwość zamówienia indywidualnego wykonanego na wybranych papierach artystycznych.

Projekt wykonany w programie do pobrania na komputer

Drugą możliwością samodzielnego stworzenia tego wyjątkowego prezentu jest pobranie programu na komputer. Ta opcja posiada poszerzony zakres funkcji (m.in. wszystkie opcje edycji zdjęć – w tym zmiana wielkości, kolejności czy możliwość przycięcia lub kadrowania). Znacznie łatwiejsze jest w tym przypadku projektowanie indywidualne. Program oferuje wiele dodatków (w tym rozmaite kliparty, tła, jak również możliwość dodania tekstu).

Dzięki opcji zapisywania i edytowania projektu off-line można wracać do niego i poprawiać w dowolnym momencie, aż do uzyskania spełniającego wszystkie wymagania efektu finalnego. Podobnie jak w przypadku albumu projektowanego w programie online możliwy jest tu wybór formatu (spośród aż 10 rozmiarów), rodzaju książki, oprawy, jak również wykonania grawerunku na okładce materiałowej. Strony (maksymalna ilość to 200) również są szyte, dla wzmocnienia trwałości albumu. Druk standardowy odbywa się w technice cyfrowej na papierze satynowym o gramaturze 160 g. Zaś na specjalne zamówienie może być wykonany na papierach artystycznych.

Dodatkowo program do pobrania na komputer oferuje rozszerzone opcje, które pozwolą stworzyć album ze zdjęciami wyróżniający się następującymi cechami:

  • strony rozkładane na płasko;
  • zdjęcia wydrukowane na papierze fotograficznym (odbitki satynowe lub w połysku);
  • druk na papierze artystycznym (wysokiej jakości ploter 12-kolorowy);
  • rozkładówki (maksymalnie 20).

Jak zrobić album pamiątkowy w postaci fotoksiążki na 18 urodziny?

Niewątpliwą przyjemność sprawia samodzielne wykonanie albumu pamiątkowego na 18 urodziny w postaci fotoksiążki dla najbliższej osoby. Znając przynajmniej podstawy obsługi komputera oraz Internetu można poradzić sobie z powodzeniem z tym zadaniem. Dla tych, którzy są mniej obeznani technicznie, właściwym rozwiązaniem będzie zaprojektowanie prezentu z pomocą specjalisty, który pomoże wykonać idealny album według instrukcji.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Wykorzystując pomoc specjalistów zajmujących się obróbką zdjęć można zlecić przygotowanie książki tematycznej. Wystarczy wybrać właściwe zdjęcia, opisać je, wskazać kolejność oraz oczekiwania wobec efektu końcowego. Profesjonalny grafik może pomóc w przygotowaniu prezentu tak, by spełniał on oczekiwania zarówno obdarowującego, jak i obdarowywanego.

Chcąc zrobić wyjątkowy prezent członkowi rodziny, przyjacielowi, znajomemu czy nawet koledze warto skorzystać z pomysłu, jakim jest wykonanie pamiątkowego albumu. Jak widać jest to prosta i stosunkowo tania propozycja. Dzięki dostępowi do narzędzi online lub pobranych na komputer, stworzenie go jest banalnie proste. Wystarczy wybrać zdjęcia, odpowiednio je uporządkować, a następnie wybrać opcje wydruku, oprawy i ewentualne dodatki w postaci barwnych ramek czy dekoracyjnych obrazków.. Po wysłaniu zamówienia trzeba tylko poczekać na dostarczenie przesyłki, zapakować stosownie prezent i wręczyć jubilatowi. Taki upominek z pewnością będzie pamiątką na lata, a każdy obdarowany chętnie wyciągnie po jakimś czasie książkę, by wrócić pamięcią do czasów młodości.

Płatności realizowane przez

Znajdź nas na: