Fotoksiążka komunijna to piękna pamiątka, w której możecie zawrzeć rodzinną opowieść z tego wyjątkowego dla waszego dziecka dnia. Piękne fotografie zdecydowanie lepiej niż na ekranie komputera zaprezentują się na dobrym jakościowo papierze. Jeśli chcecie zrobić komuś właśnie taki prezent lub po prostu zadbać o własne wspomnienia, najlepiej zebrać wszystkie zdjęcia w ciekawy projekt, który następnie można wydać w profesjonalny sposób. Tak może powstać historia, do której będziecie wracać latami. Jak to zrobić? Odpowiadamy!

Spis treści
Spersonalizowana pamiątka
Dlaczego warto?
Jak zaprojektować?
Zadbaj o jakość

Czym się wyróżnia spersonalizowana fotoksiążka komunijna?

Fotoksiążka komunijna to najlepsza pamiątka nie tylko dla dziecka i rodziców, ale także dla całej rodziny. W zależności od tego, komu planujesz ją sprezentować, warto zaprojektować ją tak, aby przypadła do gustu osobie, do której ma trafić. Jak to zrobić? Przede wszystkim poznaj dostępne możliwości. Na naszej stronie internetowej znajdziesz dwa różne rozwiązania, które umożliwią Ci zaprojektowanie wspomnień z tego wyjątkowego dnia w prosty i intuicyjny sposób.

Szeroki wybór

Projekt możecie rozpocząć od wyboru okładki. Kolorystyka i struktura są bardzo zróżnicowane: dostępne są okładki błyszczące, matowe oraz materiałowe. W przypadku, gdy chcecie podarować taki upominek dziadkom lub rodzicom chrzestnym dziecka, najlepiej jest dobrać gustowny model z okładką obitą materiałem i przyozdobioną grawerunkiem. Fotoksiążki komunijne zazwyczaj oprawiane są białym materiałem, na którym pięknie prezentują się litery w kolorze złotym.

Niezwykle stylową pamiątką jest także fotoalbum, który możecie zaprojektować w programie do pobrania na komputer. Jest on drukowany na stronach łączonych, rozkładających się na płasko. Stanowi zatem doskonałe rozwiązanie do wydruku zdjęć panoramicznych, które dzięki takiej technice są pozbawione zagięć i zniekształceń. W takim albumie duże zdjęcia będą się prezentowały równie dobrze jak w ramce.

Mając taki wybór, możecie uzyskać niesamowity efekt i na długo zachować najbardziej wzruszające wspomnienia. A jeśli fotoksiążka ma być osobistą pamiątką dziecka, możecie ją dodatkowo urozmaicić kolorystycznie. W naszych programach znajdziecie szereg ciekawych grafik i czcionek, za pomocą których możecie przyozdobić upominek.

Dlaczego warto?

Prezent w postaci fotoksiążki zaprojektowanej z myślą o konkretnej osobie to gwarancja radości i wzruszeń. We współczesnym świcie wszystko wydaje się być zunifikowane i coraz trudniej o znalezienie czegoś naprawdę wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju. Właśnie dlatego tak bardzo cenimy sobie pamiątki, które zostały zaprojektowane wyłącznie z myślą o nas. Ich piękno tkwi również w tym, że z roku na rok nabierają większego znaczenia i wartości sentymentalnej, przypominając o najpiękniejszych chwilach. Taki prezent warto dodatkowo wzbogacić o wzruszające podziękowania lub kilka osobistych słów, które mogą stanowić wsparcie w nieco trudniejszych momentach. Osoba, którą obdarowujesz, poczuje się doceniona i wyróżniona.

Fotoksiążka opakowana jako prezent

Jak zaprojektować fotoksiążkę na pamiątkę Pierwszej Komunii?

Projektując fotoksiążkę na pamiątkę Pierwszej Komunii, warto ułożyć zdjęcia w spójną historię, która będzie stanowiła swego rodzaju reportaż z tego wyjątkowego dnia. Możecie to zrobić bez względu na to, czy dysponujecie zdjęciami wykonanymi przez profesjonalnego fotografa, czy też robionymi samodzielnie. Wystarczy dobrze przemyśleć koncepcję i w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają nasz kreator online lub program do pobrania na komputer. Jak to zrobić? Sprawdźcie sami!

Wybór dostępnego szablonu lub własny projekt

Jednym ze sposobów na zaprojektowanie albumu w formie książki jest skorzystanie z dostępnego na naszej stronie internetowej kreatora online. Jest on intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu nawet nie mając doświadczenia, będziecie mogli stworzyć piękny fotoreportaż. Wystarczy, że wybierzecie jeden z 30 dostępnych szablonów. Są one przeznaczone na różne okazje i dla różnych osób. Dostępne są także wzory przygotowane z myślą właśnie o Pierwszej Komunii. Możecie też wybrać szablon odpowiedni dla dziecka lub taki, który przypadnie do gustu dziadkom. Wszystko zależy od tego, komu chcecie podarować swój projekt. W programie online dostępne są też różne formaty fotoksiążek – każdy z możliwością wyboru okładki matowej, błyszczącej lub materiałowej, którą można wzbogacić o indywidualny grawerunek.

Jeśli nie chcecie korzystać z szablonu, lecz zamierzacie zaprojektować każdą stronę od początku do końca samodzielnie, skorzystajcie z naszego programu do pobrania na komputer. Jego obsługa możliwa jest nawet w trybie offline, a pracę można przerywać i wznawiać w dowolnym momencie, zapisując uprzednio rozpoczęty projekt. W przypadku programu na komputer liczba formatów do wyboru zwiększa się do dziesięciu. Ponadto zyskujesz możliwość zaprojektowania okładki i stron w dowolny sposób, zdobiąc je wybranymi grafikami i uzupełniając tekstem. Program daje także możliwość przycięcia fotografii, kadrowania zdjęć i zmiany ich rozmiaru.

Jak już wspominaliśmy w programie do pobrania na komputer jest także możliwość zaprojektowania fotoalbumu, który drukowany jest na papierze fotograficznym (odbitki satynowe lub w połysku) bądź artystycznym (w tym przypadku wykorzystujemy najwyższej jakości ploter 12-kolorowy). Maksymalna liczba rozkładówek w albumie wynosi 20.

Jakość fotoksiążki i styl okładki

Jakość zdjęć i samej fotoksiążki czy albumu powinna plasować się na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego realizowane u nas projekty posiadają szyte strony, zapewniające trwałość na długie lata. Album w takiej formie może mieć maksymalnie 200 stron, na których z pewnością zmieszczą się wszystkie najważniejsze wspomnienia z dnia Pierwszej Komunii. Jeśli chcecie, aby zdjęcia prezentowały się naprawdę dobrze, warto wybrać książkę o nieco większych rozmiarach. Wśród dostępnych formatów znajdziecie między innymi wersje kompaktowe (12 cm x 12 cm), małe panoramy (21 cm x 15 cm), wariant elegancki o wymiarach 21 cm x 21 cm, klasyczny: 21 cm x 30 cm, a także duży rozmiar XXL (42 cm x 27 cm). Fotografie drukujemy na papierze satynowym o gramaturze 160 g, co zapewnia odpowiednie odzwierciedlenie koloru. Na Twoje życzenie możemy wykonać wydruk na papierze artystycznym.

Samodzielne przygotowanie fotoksiążki lub fotoalbumu stanowi ciekawe wyzwanie, którego realizacja może Wam sprawić wiele radości i satysfakcji. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się nie tylko jako pamiątka z Pierwszej Komunii, ale też na wiele innych okazji. Każdy z nas lubi czasem wracać do chwil, które szczególnie dobrze wspominamy. Takimi momentami są nie tylko ślub i wesele oraz chrzciny, ale też wakacje czy po prostu wycinki z codziennych dni, które z jakiegoś powodu zdecydowaliśmy się uwiecznić na zdjęciach. Wystarczy, że zajrzycie do swojego samrtfonu lub komputera, a przekonanie się jak duży potencjał skrywają przechowywane na tych urządzeniach fotografie. Warto go wykorzystać w pełni nawet jeśli nie ma ku temu szczególnej okazji. O takie wspomnienia warto dbać również z myślą o sobie. Za kilka lat z pewnością z przyjemnością powrócicie do wspomnień ze studiów czy spotkań z przyjaciółmi. Zdecydowanie przyjemniej będzie wziąć do ręki ciekawie zaprojektowaną książkę lub album niż utkwić na kilka godzin przed ekranem komputera. Pozostaje życzyć dobrej zabawy podczas projektowania!

Płatności realizowane przez

Znajdź nas na: