Fotoksiążka, którą możesz zaprojektować online lub w programie do pobrania na komputer, stanowi nowoczesny sposób na zatrzymanie ważnych wydarzeń z życia, takich jak przełomowe chwile z życia dziecka, kadry z wymarzonych wakacji, ślub i wiele innych. To atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych albumów ze zdjęciami. Możesz jej nadać niepowtarzalny, osobisty charakter i zatrzymać najpiękniejsze wspomnienia dla następnych pokoleń. A jeśli dodasz do tego odpowiedni grawerunek, album w formie książki będzie doskonałym prezentem dla najbliższych. Zobacz, jak zaprojektować wspomnienia!

Spis treści
Czym się wyróżniają książki ze zdjęciami?
Jak zaprojektować?
Dlaczego warto?

Czym jest fotoksiążka? Poznaj możliwości projektowania online i za pomocą programu do pobrania na komputer

Fotoksiążki, które można zaprojektować zarówno korzystając z szablonów dostępnych online, jak i samodzielnie, korzystając z programu do pobrania na komputer, to w pełni konfigurowalne albumy, które zawierają zdjęcia, wydrukowane bezpośrednio na okładce i stronach wewnętrznych. Są łatwe do wykonania i stanowią idealną pamiątkę lub prezent dla uczczenia lub zapamiętania, specjalnego wydarzenia – np. ślubu. Są one także znacznie atrakcyjniejsze od klasycznych albumów na zdjęcia. Przeglądanie ich to sama przyjemność. Odpowiedni dobór ważnych dla ciebie zdjęć i wspomnień może pozwolić na stworzenie wzruszającej i sentymentalnej pamiątki, która może przechodzić w ręce następnych pokoleń. Strony takiej książki są szyte, dzięki czemu jest ona bardziej wytrzymała na uszkodzenia. Aby zawarte w niej wspomnienia rzeczywiście cieszyły kolejne pokolenia, warto oprawić ją w twardą okładkę, co dodatkowo podniesie jej wartość estetyczną. Coroczne tworzenie unikalnych i spersonalizowanych fotoksiążek i fotoalbumów to oryginalny pomysł na tworzenie rodzinnej kroniki, którą można gromadzić przez całe życie.

Jak zaprojektować własną fotoksiążkę?

Projektując samodzielnie fotoksiążkę, tylko ty masz wpływ na jej ostateczny wygląd. Kluczem do wykonania projektu są odpowiednie narzędzia udostępnione na naszej stronie. W zależności od potrzeb możesz skorzystać z kreatora online lub pobrać specjalny program na komputer. Podczas kreowania swojej spersonalizowanej fotoksiążki masz możliwość wpływania na każdy detal jej wykończenia – wielkość zdjęć, rodzaj okładki, papieru i liczbę stron. Poznaj możliwości obu programów i wybierz najbardziej odpowiadające Ci rozwiązanie.

Kreator online

Zakres działań i ingerencji w ostateczny wygląd fotoksiążki w przypadku wyboru szablonu online bezpośrednio na stronie internetowej jest wyjątkowo szeroki. Podczas jej tworzenia masz do dyspozycji ponad 30 gotowych wzorów nawiązujących do różnej tematyki i utrzymanych w odmiennej stylistyce. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby ceniące monochromatyczny i surowy styl wykończenia, miłośnicy soczystej kolorystyki, jak i tradycjonaliści – ceniący sprawdzone i klasyczne rozwiązania. W kreatorze online można wybrać trzy rodzaje formatów oraz dowolną okładkę z wykończeniem błyszczącym lub matowym. Dodatkowo wybierając okładkę materiałową, możecie poprosić o wykonanie grawerunku.

Oprócz wpływu na takie szczegóły intuicyjny i prosty w obsłudze szablon online daje użytkownikowi swobodę w wyborze papieru. Papier o wysokim połysku zapewnia bogate wykończenie, wydobywając ze zdjęć naprawdę bogate kolory. Jest również wytrzymały i łatwy do czyszczenia. Wybierz go dla kolorowych fotografii i książek dla dzieci. Papier matowy to aksamitnie i gładkie wykończenie. Doskonale nadaje się do fotoksiążek artystycznych, profesjonalnych i fotografii czarno-białej. Książka zaprojektowana w programie online może mieć nawet 200 stron – pomieści cały okres niemowlęcy twojego dziecka, do którego będziecie często wracać.

Samodzielny projekt w programie do pobrania na komputer

Specjalny program projektowy do ściągnięcia na komputer daje nieco więcej możliwości od opisywanej wyżej metody. Znajdziecie w nim szeroki zakres funkcji z wieloma opcjami edycji zdjęć i aż dziesięć rozmiarów fotoksiążek! Najmniejszy rozmiar jest idealny jako mała pamiątka z krótkiej podróży lub przyjęcia urodzinowego. Większy umożliwia bardziej kreatywne podejście do projektowania. Duży format da ci naprawdę szerokie pole do popisu. Możesz go wykorzystać, aby samodzielnie zaprojektować książkę kucharską z autorskimi zdjęciami i przepisami.

Własny fotoalbum

Program projektowy do pobrania na komputer umożliwia również samodzielne stworzenie eleganckiego albumu. Rozkładane na płasko strony i możliwość zaprojektowania aż dwudziestu wyjątkowych rozkładówek to oryginalne rozwiązanie na uwiecznienie twoich zdjęć z oszałamiającymi szczegółami. Świetnie się sprawdzi na utrwalenie profesjonalnych zdjęć przyrodniczych, panoramicznych i krajobrazów. Dzięki zaawansowanym funkcjom programu i wysokiej jakości papierowi możesz stworzyć wyjątkowy efekt wizualny. Twój fotoalbum może naprawdę się wyróżniać i wciągać oglądającego nie mniej niż najpopularniejsza powieść. Nie ma lepszego sposobu na nadanie swojemu projektowi wyjątkowego wykończenia i oryginalnej formy.

Dziewczynka bawiąca się na plaży

Dlaczego warto zaprojektować własną fotoksiążkę z szablonu online?

Tworzenie spersonalizowanych fotoksiążek za pomocą szablonów online lub programu do pobrania na komputer staje się coraz popularniejszym zamiennikiem albumów na zdjęcia. Wygląd i format książek pozwala na tworzenie rodzinnych roczników – postawione obok siebie na półce sprawią, że dostęp do wspomnień będzie wygodniejszy i prostszy. Spersonalizowany album to coraz chętniej wybierany prezent dla babci, dziadka, rodziców i znajomych. Może być to pamiątka wspólnych, niezapomnianych wakacji, przyjęcia urodzinowego lub innego ważnego wydarzenia z życia. Może się też okazać świetnym rozwiązaniem na nieszablonowe portfolio fotografa lub miłośnika gotowania. Taka forma prezentacji własnych osiągnięć nie tylko zrobi spore wrażenie na odpowiednich osobach, ale też sprawi, że będziesz postrzegany jako osoba profesjonalna, która poważnie podchodzi do tego, czym się zajmuje.

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej fotoksiążki jest chęć opowiedzenia w niej jakiejś historii. To bardzo istotna część procesu jej tworzenia. Fotoksiążka tematyczna jest znacznie ciekawsza i przyjemniejsza do oglądania niż taka, w której losowo dobrano zdjęcia. Niemniej jednak najważniejszą kwestią podczas jej tworzenia jest dobra zabawa i wybór ważnych i sentymentalnych chwil uwiecznionych na wybranych zdjęciach. Programy do projektowania są proste i intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu tworzenie fotoksiążki będzie przyjemne i ciekawe. Wcielenie się chociaż na chwilę w rolę profesjonalnego fotoedytora i wykonanie autorskiej, ilustrowanej książki jest naprawdę miłe i angażujące. Zapamiętanie wyjątkowych chwil i kadrów z życia jest zazwyczaj ulotne – zatrzymanie ich w oryginalnej formie pozwoli na utrwalenie ważnych zdarzeń na długo. Zachęcamy cię do spróbowania.

Płatności realizowane przez

Znajdź nas na: